اجیل خشک

بادام درختی شور با کیفیت برتر و صادراتی، توسط توزیع کننده و به اشکال مختلف مانند ارقام بسته بندی شده و به مشتریان عرضه می شود. بادام، نوعی از خشکبار پر مصرف است. و دارای درختی با بلندای چهار تا ده متر بوده و برگ های باریک دارد. این میوه در ابتدا به صورت سبز است که پس از خشک شدن، از پوسته داخلی جدا شده و به ارقام گوناگون مانند بادام شور شده روانه بازار های فروش می شود.

اجیل خشکبار

بررسی ماندگاری بادام درختی صادراتی

بادام درختی تازه که سبز رنگ است، پس از جمع آوری از باغ های بادام خشک شده و پوسته سبزشان از پوسته سخت داخلی جدا می شود.

پس از این مرحله، بادام به شکل مغز شده یا به همراه پوست روانه کارخانجات تهیه کننده مواد غذایی می شود. مثلا ممکن است بادام مغز شده و مغز آن شور شود، یا این که به همراه پوست شور شود.

 

این نوع بادام که از بادام درختی صادراتی تهیه می شود، به اشکال مختلف فرآوری می شود. در این میان، بادام شور شده به دلیل اینکه با نمک شور شده است، از ماندگاری بالایی برخوردار است. از سوی دیگر، نمک از جمله موادی است که گند زدا بوده و استفاده از آن عمر مفید مواد غذایی را افزایش می دهد.

 

بنابراین با شور کردن بادام، می توان مدت ماندگاری آن را به طور قابل ملاحظه‌ای افزایش داد. از دیگر عواملی که نقش مهمی در افزایش مدت ماندگاری بادام دارد، آن است که پس از خریداری می توان آن را در یخچال نگهداری کرد. فضای یخچال به دلیل این که سرد است، طعم بادام را عوض نکرده و سبب ماندگاری آن با کیفیت اولیه خواهد شد.

 

بررسی ماندگاری بادام درختی شور صادراتی

عوامل موثر بر کیفیت بادام درختی

محصول بادام پس از جمع آوری از باغ های کشاورزی، به گونه های مختلف مورد فرآوری قرار گرفته و به مصارف گوناگونی می رسد. مثلا نوعی از آن مغز شده و به شکل مغز خام به فروش می رسد.

 

در گونه دیگری از فروش بادام، به همراه پوست شور شده. سپس اینگونه به مشتریان عرضه می شود. روش دیگری که برای فروش بادام درختی به کار می رود، ارائه این محصول به کارخانجات صنایع غذایی است که مغز آن به مصارف گوناگونی چون تهیه انواع شیرینی جات می رسد.

 

بخشی از محصول بادام نیز، جهت تهیه محصولات آرایشی بهداشتی مورد مصرف قرار می گیرد. بنابراین کیفیت بادام درختی را، نوع کاربرد و مصرف آن تشکیل می دهد. در مورد بادام شور شده نیز علاوه بر تازگی بادامی که شور می شود، نوع بسته بندی نیز از نقش مهمی برخوردار است.

 

بسته بندی مناسب، از جمله عوامل مهمی است که تضمین کننده کیفیت بادام شور شده درختی می باشد. روش های مختلفی برای بسته بندی وجود دارد که بر اساس آخرین استاندارد های روز دنیا طراحی شده و تحت شرایط کاملا بهداشتی تهیه می شوند که نقش مهمی در ماندگاری و سلامت این ماده غذایی بر عهده دارند.

 

برخی از ارقام این محصول، از کیفیت بالایی برخوردار هستند که جزء انواع بادام صادراتی به کشور های دیگر به شمار می روند. از این رو چنین محصولاتی به دلیل این که از کیفیت بالا برخوردار هستند، در بازار دیگر کشور ها از مشتری های زیادی برخوردار بوده. همچنین، صادرات آنها با ارزآوری قابل توجه به داخل کشور همراه می باشند.

 

عوامل موثر بر کیفیت بادام درختی شور صادراتی

عمده فروشی بادام درختی شور صادراتی

فروش بادام درختی عمده، به دو روش صورت می گیرد. یک روش آن است که ممکن است بادام به صورت مستقیم توسط تولید کننده یا کشاورز به مشتریان عرضه شود، این روش شیوه‌ای مقرون به صرفه برای خریداران بادام درختی شور به شمار می رود. زیرا امکان خرید را به طور مستقیم برای خریدار فراهم می سازد.

 

در این شیوه، واسطه های فروش وجود ندارند. از این رو کالای مورد نظر که در این جا بادام است، مستقیم به دست خریدار می رسد.

در روش دیگر که ممکن است تولید کننده یا باغدار بادام محصول تولیدی خود را به فروشنده های عمده تحویل دهد، به دلیل این که بادام دست به دست چرخیده و واسطه های فروش چندی وجود دارند. بنابراین قیمت بادام در مقایسه با خرید مستقیم، افزایش قابل ملاحظه‌ای خواهد داشت.

 

بخشی از فروش عمده بادام نیز، اختصاص به فروش صادراتی دارد که در این صورت بادام با کیفیت مطلوب شور شده و بسته بندی می شود. این محصول، در بسته بندی های شکیل و کاملا بهداشتی که دارای مهر تایید از سوی موسسه استاندارد می باشد آماده شده و پس از بازاریابی، روانه کشور های خارجی و بازار آنها خواهد شد.

 

عمده فروشی بادام درختی شور صادراتی

مراکز تولید بادام درختی شور صادراتی

بادام، نوعی محصول درختی است که نوعی از آن به صورت شور شده و بو داده شده آماده می شود. این محصول، کیفیت صادراتی داشته و بخشی از آن پس از آماده سازی روانه بازار مصرف در دیگر کشور های جهان می شود.

 

ایران، یکی از تولید کنندگان بادام درختی در سطح جهان است که پس از کشور های دیگر از جمله آمریکا، اسپانیا مراکش قرار داشته و از جایگاه خوبی برخوردار است. در داخل کشور نیز، استان چهار محال و بختیاری به عنوان قطب تولید بادام شناخته می شود که بخش قابل توجهی از تولیدات آن به دیگر کشور ها صادر می شود.

 

بادام مامایی که از ارقام بادام کشت شده در کشور می باشد، از چربی بالایی برخوردار است و رنگ طلایی دارد. این نوع بادام دارای مغز هایی به صورت جفت است که از این نظر، نوعی بادام با کیفیت بالا به شمار می رود.

 

این نوع بادام، ارزش صادراتی نیز دارد و به همین دلیل به شیوه های گوناگون مورد فرآوری قرار گرفته و به مصرف می رسد. مثلا بخشی از آن شور می شود که شور شدن آن هم به صورت مغز شده و هم به شکل با پوست است که هر کدام مشتریان خاص خود را دارد. نوع شور شده آن، عمدتا به مصرف تهیه آجیل مخلوط شده با سایر خشکبار می رسد و نوع با پوست آن، نیز ممکن است به شکل تنها مورد استفاده قرار گیرد.

 

مراکز تولید بادام درختی شور صادراتی

 

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *