تفاوت و خواص بادام شیرین و بادام تلخ

تفاوت و خواص بادام شیرین و بادام تلخ


بادام شیرین و تلخ چه تفاوت هایی دارند؟

گروه بازرگانی فدک برای اگاهی همراهان عزیز در این مقاله تفاوت و خواص بادام شیرین و تلخ را گردآوردی کرده است همچنین شما عزیزان برای سفارش انواع بادام مرغوب و باکیفیت می توانید با کارشناسان ما در مجموعه فدک در تماس باشید.

 

بادام شیرین و تلخ چه تفاوت هایی دارند؟
بادام شیرین و تلخ چه تفاوت هایی دارند؟

بادام شیرین:

تقریبا همه بادام شیرین را بارها استفاده کرده اند و برای بسیاری از خانواده ها پای ثابت ترکیبات آجیل و خشکبار است. البته  درصد بسیار کمی از افراد به بادام شیرین هم حساسیت دارند. از بادام شیرین برای درست کردن خیلی از دسرها و شیرینی ها و امروزه حتی از آرد آن برای پختن نان و از شیر بادام برای شروع غذای کمکی کودک استفاده می‌شود.

در واقع به دلیل پایین بودن مقدار سم هیدروسیانیک در بادام شیرین خوردن آن خطرناک نیست. هر چند باید میانه روی را در مصرف هرچیری رعایت کرد. بادام تلخ که میوه درخت های بادام دارنده Recessive gene است تنها به دلیل میزان زیاد سم یعنی حدود ۴۰ برابر بیشتر از بادام شیرین، باید خیلی با احتیاط مصرف شود.

بادام تلخ :

بادام تلخ دانه درختی به نام Prunus dulcis است که در خاور میانه و آسیا رشد میکند. یا اینکه مثل بادام شیرین در طبقه آجیلها قرار می‌گیرد ولی جزو دانه های آجیلی به حساب نمی‌آید. بادام تلخ بیشتر خواص درمانی و مصرف در صنایع آرایشی دارد و در ایران از روغن آن برای همین مهم استفاده می‌شود.

بادام شیرین و تلخ چه تفاوت هایی دارند؟
بادام شیرین و تلخ چه تفاوت هایی دارند؟

دلیل آن هم وجود نوعی سم به نام اسیدهیدروسیانیک Hydrocyanic acid است که مثل دانه های سیب، هلو و زردآلو در بدن به سیانید تبدیل می‌شود. به همین دلیل معمولا خوردن آن در بیشتر کشورها ممنوع است مگر آن که این ماده سمی را طی فرآیندهایی از آن خارج کرده باشند.

باید بدانید خوردن فقط ۷ عدد بادام تلخ که تحت فرآیند جداسازی سم قرار نگرفته است، شخص را دچار مسمومیت شدید و مراقبت های خاص پزشکی می‌کند.

روغن حاصل از هر دو بادام جزو اسیدهای چرب غیراشباع محسوب می‌شود. ولی عمر روغن بادام تلخ کوتاه تر است و حتما باید در ظرف دربسته دور از نور و گرما و رطوبت نگهداری و سریع استفاده شود.

موارد استفاده:

شاید بعد از مطالعه این مقاله تا به اینجا تصمیم گرفتید که فقط از بادام شیرین استفاده کنید ولی بد نیست بدانید بادام تلخ فواید بی‌شماری دارد که بهترین شکل مصرف آن روغن گیری و استفاده از روغن آن است.

در پزشکی و طب سنتی از روغن بادام تلخ برای رفع گرفتگی عضلات، رفع التهاب و درد، و البته محصولات زیبایی پوست و مو استفاده می‌شود. امروزه صابون، نرم کننده و لوسیون‌های زیادی با روغن بادام تلخ تهیه شده و در بازار به راحتی در دسترس است. علت آن هم تاثیر بیشتر روغن بادام تلخ نسبت به بادام شیرین است.

پس اگر گاهی فقط به صورت یک عدد بادام تلخ مزه در میان بادام های شیرین تان میل کردید در همین حد کافی است. تلخی آن اجازه نمی‌دهد تا زیاد از آن بخورید و سم وارد بدن‌تان شود. سعی کنید از خواص آن به صورت روغن استفاده کنید.

روغن بادام تلخ را از فروشگاه معتبر بخرید. در صورتی که برای‌تان امکان دارد به مغازه‌هایی رجوع کنید که جلوی خودتان با روش پرس سرد روغن آن را تهیه می‌کنند. چون روغن بادام تلخ به دلیل کم بودن میوه آن بسیار گران است و خیلی ها آن را با روغن دانه هلو و زردآلو مخلوط می‌کنند که خطرناک است.

روغن این بادام رایحه بسیار تندی دارد و تلخی از بوی آن کاملا قابل تشخیص است.

ما نیز در مجموعه بازرگانی فدک اماده راهنمایی شما هستیم تا بتوانید بهترین تجربه خرید را در زمینه بادام و خشکبار داشته باشید جهت کسب اطلاعات بیشتر با ما در ارتباط باشید.

محتوای زیر به شما در یک خرید خوب کمک خواهد کرد:

خرید عمده بادام درختی مامایی صادراتی

شرکت عرضه بادام درختی بدون پوست ارزان

پخش کننده بادام درختی صادراتی

قیمت توت خشک سفید مشهدی | بهمن ماه 1401 | گروه فدک

 

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *