آجیل بادامی

بادام درختی شیرین، یکی از آجیل ها کم کالری به شمار می آید. در بین سایر آجیل ها، کمترین میزان قند را به خود اختصاص داده است،زیرا هر بادام فقط حدود نیم میلی گرم قند دارد. بنابراین بادام درختی، یکی از آجیل های مناسب برای افراد دیابتی می باشد. علاوه بر موارد گفته شده، از این بادام ها برای تهیه‌ی انواع معجون ها، از جمله معجون های عسلی استفاده می کنند.

 

آجیل بادامی

نکاتی مهم برای پرورش بادام درختی درشت

برای پرورش بادام درختی درشت، به دو صورت می توانید اقدام نمایید. در روش اول، می توانید از بذر این گیاه استفاده کنید و بذر درخت بادام را بکارید تا کم کم رشد کند و به یک درخت تبدیل شود. اما این روش بسیار هزینه بر و زمانبر است بنابراین یک روش غیر قابل قبول می باشد.

در روش دوم، پرورش بادام درختی ابتدا چندین نهال بادام درختی درشت خریداری نمایید. سپس این نهال ها را با فاصله‌ی معینی در یک زمین آماده‌ی کشت بکارید. سپس به آنها رسیدگی کنید تا رشد کنند و شکوفه بدهند.

تا زمانی که طول درخت بادام درختی کمتر از دو متر است، این درخت شکوفه نمی دهد. در نتیجه میوه هم نمی گیرد. اما زمانی که طول درخت به بیش از دو متر رسید، با توجه به مساعد بودن شرایط از نظر میزان آبیاری و غنی بودن خاک، درخت بادام به آهستگی شکوفه می دهد و شکوفه های آن تبدیل به بادام خواهند شد.

میزان بار درخت بادام کاملا وابسته به تنومندی درخت آن است. هر اندازه که درخت بادام تنومند تر باشد و طول بیشتری داشته باشد، تعداد شکوفه های بیشتری می دهد و در نتیجه پر بارتر نیز خواهد بود.

زمانی که طول درخت بادام به حدود ۶ یا ۷ متر برسد، بیشترین میزان بادام درختی را می دهد. در آن زمان، پر بارترین حالت ممکن قرار می گیرد. البته برای اینکه طول درخت به ۶ متر برسد، تغذیه‌ی خاک بسیار مهم و با اهمیت می باشد.

 

بنابراین برای پرورش بهتر و بیشتر بادام درختی، هرگز از غنی سازی خاک با استفاده از کود های حیوانی و شیمیایی غافل نشوید. درخت بادام، یکی از درخت هایی است که به آبیاری منظم نیاز دارد. در هر روز باید فقط یکبار این درخت آبیاری شود. برگ های درخت بادام قبل از شکوفه گرفتن، باید آب پاشی شوند.

 

اما در زمانی که درخت میوه یا شکوفه دارد، از آب پاشی برگ های آن بپرهیزید. زیرا آب پاشی، سبب افتادن شکوفه ها و یا نارس ماندن میوه های این درخت می شود. سفارش فروش بادام درختی درشت کیلویی، این گروه از محصولات را با کیفیت بالا ارائه می نماید. برای سفارش انواع بادام به وب سایت مراجعه نمایید.

نکاتی مهم برای پرورش بادام درختی درشت

آشنایی با خواص شگفت انگیز بادام درختی درشت

بادام درختی، دارای خواص بی نظیری می باشد. هر کدام از این خواص، فوایدی زیادی بر سلامت بدن ما دارد.

خواص بادام :

  • یکی از مهمترین خواص آن، وجود ویتامین مهمی در مغز این بادام از جمله ویتامین دی می باشد.

این ویتامین به سلامت کبد و استخوان ها و همچنین چشم ها کمک می کند. بنابراین سعی کنید روزانه ۵ عدد بادام درختی را در وعده‌ی خود قرار دهید.

  • لازم به ذکر است که بدانید، مصرف بادام درختی برای کودکان بسیار مهم و واجب می باشد و از به وجود آمدن بیماری هایی مانند تنبلی چشم در کودکان جلوگیری می کند.

 

  • هر عدد بادام، درختی حدود ۸ گرم چربی دارد.این چربی یک چربی کاملا طبیعی است و خواص زیادی دارد.

 

  • یکی از مهمترین خواص چربی موجود در بادام زمینی، تقویت دستگاه گوارش می باشد و این بادام ها با تقویت کردن سیستم گوارشی، به رفع یبوست کمک می کنند.

 

  • البته نا گفته نماند که بادام های درختی، دارای فیبر نیز می باشند و فیبر موجود در آنها، نیز تا حدودی در رفع یبوست موثر می باشد.

 

  • این بادام درختی ها، حدود ۱۶ میلی گرم پروتئین هستند و در نتیجه مصرف روزانه ۵ عدد از آنها، تمام پروتئین مورد نیاز بدن انسان برای یک روز را تامین می کند و از این طریق از به وجود آمدن بیماری هایی که وابسته به کمبود پروتئین هستند، جلوگیری می کند. برای جذب بهتر پروتئین و ویتامین های موجود در بادام درختی، بهتر است  این آجیل را به صورت ناشتا و یا همراه با صبحانه مصرف نمایید.

 

  • از دیگر خواص شگفت انگیز بادام درختی، خاصیت پیشگیری کننده‌ی این بادام از بیماری گواتر می باشد. زیرا در هر بادام درختی، مجموعه‌ای از چربی ها مانند ویتامین ای، دی و امگا سه وجود دارند.  این ویتامین ها سبب تنظیم هورمون تیروئید می شوند. در نهایت از بزرگ شدن گواتر جلوگیری می کنند.

آشنایی با خواص شگفت انگیز بادام درختی درشت

توزیع مستقیم بادام درختی درشت کیلویی

توزیع مستقیم بادام درختی درشت کیلویی، در وب سایت های تولید کننده و عرضه کننده‌ صورت می گیرد. در وب سایت ما، بادام درختی های شیرین با انواع کیفیت ها عرضه می گردد. همچنین با قیمت های فوق العاده پایین و مقرون به صرفه، به فروش می رسند. بنابراین به افرادی که عمده فروشی یا سوپر مارکت های فروش خشکبار و آجیل دارند، توصیه می شوند که از خشکبار های وب سایت ما بازدید کنند.

بادام درختی پوسته دار، معمولا با قیمت ارزانتری عرضه می شوند. بادام درختی های بدون پوسته، با قیمت بالاتری عرضه و سفارش داده می شود. معمولا این بادام ها به دلیل قیمت پایین تر و بدون طعم بودن، محبوبیت بیشتری دارند. زیرا اکثر بادام درختی های بدون پوسته به صورت طعم دار توزیع می شوند.

توزیع و ارسال بادام درختی های شیرین، معمولا در کمترین زمان ممکن و توسط پست به تمام نقاط کشور ایران صورت می گیرد. بادام درختی های موجود در وب سایت فروش بادام درختی اعلا، به دلیل اینکه به صورت پوسته دار به فروش می رسند، دارای مغز درشت تری هستند.

توزیع مستقیم بادام درختی درشت کیلویی

خرید مستقیم بادام‌درختی درشت کیلویی

برای سفارش مستقیم بادام درختی درشت کیلویی به قیمت عمده و مناسب، به وب سایت فروش بادام درختی سفارشی مراجعه نمایید. در وب سایت های ما، انواع بادام های درختی به صورت خام و طعم دار عرضه می گردد.

 

همچنین این محصول، با کیفیت درجه یک و با قیمت خارق العاده‌ای به فروش می رسند. این بادام ها، کاملا تازه و بدون هیچ نوع حشره می باشند و به صورت فله و کیلویی به فروش می رسند. علاوه بر آن، از این بادام درختی ها برای صادرات به سایر کشور ها نیز استفاده می کنند.

 

خرید مستقیم بادام درختی درشت کیلویی

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *