عرضه کلی بادام درختی

عرضه کلی بادام درختی خام، از طریق مرکز فروش صورت می گیرد. بادام درختی، به اشکال مختلفی همچون خام یا فرآوری شده در بازار یافت می شود‌. این محصول، یکی از با ارزش ترین محصولات کشاورزی باغی می باشد که تقاضا زیادی در بازار برای فروش دارد. کشور های آسیایی نظیر ایران، مهد تولید انواع بادام درختی می باشد که هر کدام از آنها دارای ویژگی های منحصر به فردی می باشند.

 

 

 

عرضه کلی بادام درختی خام

نحوه تولید انواع بادام درختی ایرانی

 

بادام، از جمله درختانی می باشد که با توجه به رقم آن نیاز به اقلیم های متفاوتی دارد. از این رو این درخت، در شرایط مختلف آب و هوایی گرمسیر و سردسیر قابل پرورش است. از انواع رقم های مختلف بادام‌ درختی می توان، به بادام خوشه‌ای، منقا، مامایی، ربیع و آذر اشاره نمود.

 

مرکز پرورش بادام خوشه‌ای، مناطق گرمسیر ایران می باشد. این محصول، بسیار مناسب برای پرورش در اقلیم نیمه گرمسیری از جمله استان همدان است و سطح تولید بالایی دارد. میوه بادام خوشه‌ای، پوسته چوبی بسیار نازک دارد. از این رو، بسیار مناسب برای کاربرد در آجیل می باشد. پوسته کاغذی این خکشبار، سبب شده است طرفداران زیادی در خارج از کشور داشته باشد.

 

از دیگر نمونه هایی که در ایران پرورش می یابد، می توان به رقم مامایی اشاره نمود. نمونه مامایی، در شرایط آب و هوایی سرد و کوهستانی همچون شهرکرد پرورش می یابد. از ویژگی های فیزیکی بادام مامایی، می توان‌ گفت که دارای پوسته میوه از نوع سخت و سنگی می باشد. به همین دلیل، این نمونه از بادام پس از مغز شکنی در کارگاه ها، بسته بندی و روانه بازار می شود.

 

منشا بادام درختی منقا، استان کردستان می باشد. بادام درختی منقا، در مناطق سردسیر و کوهستانی کاشت می شود. این محصول دیرگل می باشد از این رو سرمای بهاره نمی تواند باعث آسیب به گل های این درخت شود. بادام منقا بسیار مقاوم است و تقریبا از سال اول بعد از کاشت به بار می نشیند.

 

 

نحوه تولید انواع بادام درختی ایرانی

بررسی عوامل اثر گذار بر روی عرضه کلی بادام درختی

 

در این مبحث قصد داریم، به صورت خلاصه به بررسی عوامل اثر گذار بر روی قیمت بادام درختی اعلا بپردازیم.

عوامل و معیار های زیادی، در تعیین قیمت بادام تاثیر گذار می باشند. بادام با توجه به نوع نمونه‌ای که از آن تولید می گردد، قیمت های متفاوتی دارد. همچنین نوع پوسته چوبی بادام درختی نیز، تاثیر گذار در قیمت این محصول است‌.

 

بادام هایی که دارای پوسته چوبی کاغذی می باشند، معمولا قیمت بیشتری تری نسبت به بادام های با پوست سخت دارند. قیمت نهایی بادام درختی اعلا از طریق این سایت قابل استعلام می باشد.

 

 

بررسی عوامل اثر گذار بر روی عرضه کلی بادام درختی

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *